Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
01 NİSAN Cumartesi 22:43

Afet bölgesinden 6 çocuğumuz GMG Kastamonuspor altyapısına dahil oldu…

Spor
Giriş Tarihi : 25-02-2023 14:04
Afet bölgesinden 6 çocuğumuz GMG Kastamonuspor altyapısına dahil oldu…

GMG Kastamonuspor, ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen deprem nedeniyle futbol hayatı bitme noktasına 5 çocuğa kucak açtı.

İskenderun’da çeşitli takımlarda oynayan Emir Masruoğlu, Ali Yaman, Muhammed Ali Öğreten, Kerim Temizkan ve Armağan Şamioğlu deprem felaketinin ardından Kırmızı Siyahlılara transfer oldu.

GMG Kastamonuspor, yaptığı girişimler sonucunda hayatın durma noktasına geldiği deprem bölgesinden çocukları bünyesine katarak futbol hayatlarının devam etmesini sağladı.

ÖZDEMİR: “MADDİ VE MANEVİ OLARAK KUCAK AÇTIK”

Kastamonuspor’un çocuklara maddi ve manevi olarak kucak açtığını söyleyen altyapı antrenörlerinden Erdi Can Özdemir, “Şuna kulübümüz bünyesinde 13 tane deprem bölgesinden evladımız var. Bunların 5 tanesi depremden sonra aramıza katıldı. Orada futbol hayatları bittiği için buraya gelmek zorunda kaldılar. Bizde onları en güzel şekilde misafir etmeye çalışıyoruz. Daha önceden yetenek taramasından beğenip aldığımız oyuncularımızda vardı. Kimisinin evleri yıkıldı, kimisinin yıkılmasa da kullanılmayacak hale geldi. Evlatlarımız için A takımdaki abileri başta olmak üzere yardımlar topladık. Maddi ve manevi Kastamonuspor olarak kucak açtık. Onlar bizim kardeşimiz. Her zaman yanlarında olmaya çalışacağız.”

BEŞEL:  “EVLATLARIMIZI EN GÜZEL

ŞEKİLDE BURADA AĞIRLAYACAĞIZ”

Çocukları en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyleyen altyapı antrenörlerinden Onur Beşel:

“Öncelikle tüm ülkenin başı sağ olsun. Bizde Kastamonuspor olarak evlatlarımıza kapımızı açtık. Ailesinden kayıplar verenler var. Ailesini buraya getirttiğimiz sporcularımız var. Kastamonuspor yönetimi de başkanımızda bu konuda yardımcı oldular. Çocuklarımız bizlerle birlikte. Çocuklarımızla, aileleri ile ve İskenderun ile manevi bağlarımız oluştu. Evlatlarımızı en güzel şekilde burada ağırlayacağız.”

SOLMAZ: “ONLARA GÜZEL KATKILARDA BULUNMAK İSTİYORUZ”

GMG Kastamonuspor takım kaptanı Abdülaziz Solmaz: “Ülkemizde ağır bir deprem yaşadık. Bu vesile ile çok üzgünüz. Altyapımızda bu acıları yaşayan pırıl pırıl gençlerimiz var. Bizler abileri olarak her zaman onların yanlarındayız. Maddi ve manevi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Birlik içinde aşamayacağımız hiçbir şey yok. Her zaman abileri olarak yanlarındayız. Onlara güzel katkılarda bulunmak istiyoruz. Onlarda bu süreci en kısa sürede atlatıp en sevdikleri işe futbola geri dönerler.”

ÖZEL: “ELİMİZDEN NE GELİYORSA

ABİLERİ OLARAK YAPMAYA HAZIRIZ”

GMG Kastamonuspor futbolcularından Şaban Özel: “Ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Kastamonu’ya gelen kardeşlerimiz, bizim her zaman kardeşimizdir. Elimizden ne geliyorsa abileri olarak yapmaya hazırız. Bugünleri inşallah birlik ve beraberlik içerisinde atlayacağız. Burada kendilerini yabancı hissetmesinler. Burada çok güzel bir ailemiz var. Onlarda artık bu ailenin birer ferdi oldular. Hep birlikte bu yaralarımızı sarıp güzel günlere ulaşacağız inşallah.”

Güven TuzcuGüven Tuzcu

Güven Tuzcu

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR