Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
29 KASIM Salı 21:16

Dof Robotics’e Brass Ring ödülü

Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 23-11-2022 11:07
Dof Robotics’e  Brass Ring ödülü

            IAAPA EXPO 2022’de Brass Ring ödülünü almaya hak kazanan ve başarılarına bir yenisini daha ekleyen DOF Robotics, eğlence sektöründe adından söz ettirmeye devam ediyor. Pınarbaşılı hemşehrimiz Mustafa Mertcan’ın sahibi olduğu DOF Robotics, eğlence sektöründe ülkemizin gururu olmaya devam ediyor.

            Eğlence teknolojisinin Oscar’ı olarak bilinen IAAPA Expo dünya liderlerini ve eğlence sektörünün önemli isimlerini ağırladı. Eğlence sektörüne yeni bir soluk getiren DOF Robotics de IAAPA Expo’da Brass Ring ödülünün sahibi oldu. DOF daha evvel görülmemiş olan dijital park konseptini geliştirerek hem bu alanda dünyanın sayılı isimlerinden biri oldu hem de ziyaretçilerin benzersiz deneyimler yaşamasını sağladı.

            Mission Space Dijital Tema Parkı “Mission Space” konseptiyle bu ödülü alan DOF Robotics'in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, “2006 yılında çıktığımız bu yolculukta, bugün yine çok önemli bir gün yaşıyoruz. 104 yıldır düzenlenen, dünyanın en önemli 50 fuarı arasında gösterilen IAAPA Orlando fuarında, 'En İyi Yeni Ürün' kategorisinde Birincilik ödülünü aldık. İlk olarak 2016 yılında Hurricane 360 ürünümüz ile aldığımız bu ödülle, bu ürünümüz dünyayı kasıp kavurarak 60’dan fazla ülkede milyonlarca insanın denediği, ilk ve tek Roller Coaster Simülatörü olmuş ve aldığı onlarca ödülün hakkını da fazlasıydı vermişti” dedi.

            DİGİTAL PARK: MİSSİON SPACE İLE UZAY DENEYİMİ

            Aynı ödülü bu defa Digital Park: Mission Space ile kazandıklarını söyleyen Mertcan, bu ürün ile de eğlence severlere gerçekçi bir uzay macerası yaşatacaklarını bildirdi. Mertcan böyle önemli bir ödülü almanın verdiği hazla “Bu gurur hem ülkemizin hem de tüm DOF ailesinin” dedi.

            Mottosu “Duyguların Mühendisliği” olan bu ürün dijital park konsepti ile ziyaretçilere ortalama 35 dakikalık keyifli bir macera sunuyor. Hem eğitimin hem de eğlencenin bir arada olduğu Digital Park: Mission Space’te ziyaretçiler son derece gerçekçi bir biçimde uzaya ayak basıyor ve eşsiz deneyimler ediniyor.

Güven TuzcuGüven Tuzcu

Güven Tuzcu

YORUMLAR