Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
01 NİSAN Cumartesi 23:56

DZO’da Kalafatoğlu dönemi…

İlçeler
Giriş Tarihi : 23-02-2023 11:20
DZO’da  Kalafatoğlu  dönemi…

Devrekâni Ziraat Odası’nın olağan genel kurulu Eser Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Mevcut başkan Orhan İshakbeyoğlu ile Devrekâni Muhtarlar Derneği Başkanı ve Belovacık Köyü Muhtarı Uğur Kalafatoğlu arasında geçen seçim de, İshakbeyoğlu 29, Kalafatoğlu ise 31 oy aldı. Seçim sonucunda Ziraat Odası başkanlığına Uğur Kalafatoğlu seçilmiş oldu.

Uğur Kalafatoğlu başkanlığındaki yönetim kurulunda Cahit İdrisoğlu, Oktay Yazıcıoğlu, Bayram Karabay, Yunus Güneyli, Ali Rıza Şahin, Osman Tekin, Hüseyin Küllüoğlu, Mithat Şişman, Sefa Gözütok, Hüseyin Eroğlu, Murat Yaşaroğlu, Nahit Kırmızıoğlu, Ümit Özdemir, Hamza Yılmaz, Adnan Odabaşı, Hüseyin Kavlakoğlu, Engin Türkoğlu, İlhami Coşkun, Asım Güney ve Cahit Çelikoğlu yer aldı.  

Uğur Kalafatoğlu konuşmasında: “Üreten, değer yaratan Devrekani ilçemizin kıymetli üreticileri, ilçemizin Tarım ve Hayvancılık alanında sektörel gelişime ayak uydurması, çiftçinin söz sahibi olduğu, üreticinin genel ihtiyaç ve duyarlı olduğu konuları gündeme getirmeyi ilke edinen, çözüm odaklı vizyonu ile bugüne kadar yapılamayanları gerçekleştirmek için değişim ve yenilikçi kadromuzla çiftçimize hizmet için Devrekani Ziraat Odası’nın yönetimine talip olduk. Her çiftçi her bir üretici kendisine daha iyi hizmet veren bir oda yönetimini hak eder. Devrekâni’mize yakışır Bir Ziraat Odası için adımımızı attık. Kazanan çiftçilerimiz ve üreticilerimiz olsun. Genel kurulumuza katılan emeği ve katkısı geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

DEVİR TESLİM TÖRENİ

Yeni Başkan Uğur Kalafatoğlu, devir teslim töreninde yaptığı konuşmasında ise şunları söyledi: “Devrekâni Ziraat Odası Başkanlığı bünyesinde devir teslim törenimizi gerçekleştirdik. Devrekâni Ziraat Odası Başkanlığı bünyesinde Devrekânili çiftçilerimize hizmet etme yolunda çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda delegelerimizin takdirleriyle şahsım ve ekibime gösterilen güven ve teveccühe teşekkür ediyorum. Şimdi sıra bizde! Sizlerin takdirini hizmetlerimiz ile taçlandıracağız. Zorlukları birlikte aşacak, başarıyı birlikte kutlayacağız. Üstlendiğim sorumluluğun bilinciyle sizlere layık olduğunuz en iyi hizmeti sunacağımıza kendim ve ekibim adına söz veriyor, daha güzel, daha gelişmiş ve daha varlıklı bir Devrekâni Ziraat Odası'nda buluşmak ümidi ile hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Heyecanlıyız, umutluyuz, gelecek için bir an önce hizmet etme gayesindeyiz. Vakit hizmet vaktidir.  Önceki dönem Orhan Başkanımıza ve yönetimine odamıza vermiş oldukları hizmetler için teşekkür eder, Başkanlığım nezdinde yönetim kurulumuza da başarılar dilerim.”

Önceki dönem Ziraat Odası Başkanı Orhan İshakbeyoğlu ise: “Çok değerli çiftçilerimiz, üreticilerimiz 2015 yılı Şubat ayında yapılan Devrekâni Ziraat Odası Genel kurulunda Cenabı Allah’ın nasibi, sizlerin desteğiyle göreve geldik, iki dönem 8 yıl görevde kaldık. Bu süreçte her zaman sizlerin güvenine layık olmak, saygı, sevgi ve samimiyet içerisinde görevimizi yapma gayreti içerisinde olduk. Bu gün itibariyle Devrekâni Ziraat Odası başkanlığı görevimiz sona ermiştir. Bu süre içerisinde bilerek veya bilmeyerek üzdüğünüz, kırdığımız çiftçilerimiz oldu ise kendilerinden özür diliyorum, haklarınızı helal ediniz. Bütün üreticilimize işlerinde kolaylıklar, bol ve bereketli kazançlar diler. Bundan sonra görev yapacak olan arkadaşlara da başarılar ve kolaylıklar dilerim” diye konuştu.

Güven TuzcuGüven Tuzcu

Güven Tuzcu

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR