Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
29 KASIM Salı 20:53

Eğitim Bir-Sen sohbetleri başladı

Eğitim
Giriş Tarihi : 23-11-2022 11:11
Eğitim Bir-Sen  sohbetleri başladı

Kastamonu Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, iki yıllık pandemi sürecinin ardından ara verilen sohbetlere yeniden başladıklarını belirtti.

Sancaktaroğlu, güncel konulara ilişkin alanında yetkin kişilerin konuk edileceği sohbetlerin devam edeceğini ifade etti. Bu haftanın konusu olarak gündemden düşmeyen ve tartışmalara yol açan düşük faiz ve ekonomik gelişmeler konusu ele alındı. Haftanın konuğu Prof. Dr. Serkan Dilek, faiz ile ilgili yaptığı sunumlarda faizin ne olduğu ve dünya piyasasında değişik oranlarda olmasının nedenlerinden bahsederek hükûmetlerin faiz oranlarını düşürerek insanların ekonomik kazançlarını artırmak için faiz dışındaki alanlara tasarrufların aktarılabileceği sistemleri ve bunun uzun vadede yatırımların önünü açtığını belirttiler.

Gelişmiş ülkelerde faiz oranlarının düşük olmasının nedenleri arasında yatırımların önünün açılmasının amaçlandığını belirterek gelişmekte olan ülkelerin en büyük sorunlarının yüksek faiz oranları olduğunu vurguladılar.

Sohbet sonunda Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, konuşmacı Prof. Dr. Serkan Dilek’e ve katılımcılara teşekkürlerini ilettiler.

Güven TuzcuGüven Tuzcu

Güven Tuzcu

YORUMLAR