Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
29 KASIM Salı 22:00

İzleme ve değerlendirme toplantısı AFAD’ta yapıldı

Merkez
Giriş Tarihi : 24-11-2022 11:26
İzleme ve değerlendirme  toplantısı AFAD’ta yapıldı

           Afetlerin olası etkilerini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirebilmek için afetler yaşanmadan önce yapılacak çalışmaları bir süreç dâhilinde tarif eden, sorumluları ve sorumlulukları tanımlayan, sürdürülebilir bir plan olan “‘İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP)” değerlendirme toplantısı Vali Avni Çakır’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili Dr. Suat Tüfekçi yaptığı bilgilendirme sunumunda, İl Afet Risk Azaltma Planı çerçevesinde yapılan çalışmalarla birlikte ilin genel durumu, tehlike ve risk değerlendirmeleri, mevcut durum analizi, afet risk azaltma amaç, hedef ve eylemleri hakkında ilgili katılımcılara bilgiler verdi. Devamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Harita Mühendisi Yusuf Fatih Köksal Afet Risk Azaltma planı hakkında sunum gerçekleştirdi. Akabinde Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ise yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantı 2022-2023 kış mevsiminde alınacak tedbirler konulu toplantı kararların okunması, görüş ve değerlendirmeler ile sona erdi.

Güven TuzcuGüven Tuzcu

Güven Tuzcu

YORUMLAR