Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
01 NİSAN Cumartesi 22:47

Kastamonuspor Türkiye gündeminde

Spor
Giriş Tarihi : 27-02-2023 11:04
Kastamonuspor  Türkiye gündeminde

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden ilimizin tek profesyonel takımı GMG Kastamonuspor, depremden etkilenen Hataylı 5 altyapı futbolcusuna kapılarını açtı. Bu gelişme haber ajanslarının, haber sitelerinin ve televizyon kanallarının dikkatini çekti. Haberler de GMG Kastamonuspor’un depremzede çocuklarımıza yuva olduğu ifade edildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen ilerden olan Hatay’da mücadele eden 1. Amatör Küme takımlarından Karaağaç Efsane Spor Kulübü Başkanı Fehim Aşkar, teknik direktörler Emir Altun ve Emre Altun, sezon başında iyi ilişkiler geliştirdikleri Kırmızı Siyahlılar ile iletişime geçti.

Bunun ardından Hatay İskenderun’da futbol oynayan Emir Masruoğlu, Ali Yaman, Muhammed Ali Öğreten, Kerim Temizkan ve Armağan Şamioğlu Kastamonu’ya geldi. Burada tesislere ve yurtlara yerleştirilen depremzede futbolcuların tüm ihtiyaçları temsilcimiz tarafından karışlanıyor.

GMG Kastamonuspor'un alt yapısında forma giymeye de başlayan futbolcular, kendilerini geliştirmek ve şampiyonluklar yaşamak istiyor.

TEMİZKAN: “BİZE YUVA OLDULAR”

GMG Kastamonuspor’un kendilerine yuva olduğunu söyleyen Kerim Temizkan: “Hatay İskenderun’da yaşıyordum. Deprem anında da oradaydım. Çok şiddetli bir sarsıntı yaşadık. Daha sonra dışarı çıkmak zorunda kaldık. Sokaklar falan çok kalabalıktı. Herkes sokaklara dolmuştu. Biz yıkıntılara uzak bir noktadaydık. İlk anlarda yıkımın boyutunu tam görememiştik. Daha sonra anayola falan çıktıktan sonra yaşanılan afetin çok büyük olduğunun farkına vardık. Orada futbol bittiği, hayat durma nokrasına geldiği için ayrılmamız gerekiyordu. Bir yere gitmemiz gerekiyordu ve Kastamonuspor bize kucak açtı. Onlara teşekkür etmek istiyorum. Bizlere yuva oldular. Maddi ve manevi bize destek oldular. Benim hedefim burada kendimi geliştirmek, iyi bir futbolcu olmak ve Kastamonuspor’da oynamak.”

MASRUOĞLU: “HOCAM ARADI BENİ KASTAMONUSPOR’A YÖNLENDİRDİ”

Emir Masruoğlu: “Hatay İskenderun’da yaşıyordum. Orada futbol oynuyordum. U16 liginde şampiyonluğa oynuyorduk. Deprem olduktan sonra ilk 3 gün çok kötü durumlarda yaşadık. Elektrik, su yoktu. Açlık yaşadık. Daha sonra hocam aradı beni Kastamonuspor’a yönlendirdi. Sağ olsunlar bize kucak açtılar. Şuanda mutluyum.”

ŞAMİOĞLU: “KASTAMONUSPOR’A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Armağan Şamioğlu: “Kastamonuspor’a bizi oradaki hocalarımız yönlendirdi. Kastamonuspor’a çok teşekkür ediyorum. Bize kucak açtılar, iyi bir futbol eğitimi veriyorlar. Burada olmaktan mutluyum. Kendimi geliştirmek, iyi bir futbolcu olmak ve takımımı şampiyon yapmak istiyorum.”

Güven TuzcuGüven Tuzcu

Güven Tuzcu

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR