Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
29 KASIM Salı 20:17

KEAS’tan çevreci yaklaşım

Merkez
Giriş Tarihi : 16-11-2022 11:18
KEAS’tan çevreci yaklaşım

Kastamonu OSB’de faaliyetlerini sürdüren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi (KEAS), yeni yatırım alanlarına denk gelen 25 adet yaklaşık 10 metre boyundaki yetişkin ağaçları yerinden sökerek, Cami bölgesine taşındı ve yeniden toprakla buluşturuldu.

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi (KEAS) Kastamonu Fabrikalar Direktörü Enüs Koç’un talimatıyla gerçekleşen çalışmada, fabrikanın idari işler amiri Hüseyin Kuruderviş ve ekibi yer aldı. Konu ile ilgili yapılan bilgilendirmede: “ağaçları yaşatabilmek için elimizden gelen çabayı sarf ettik. 25 adet ağacı, şirket yönetim felsefesi ‘doğadan hayata köprü’yü yaşatmaya çalıştık” denildi.

Doğaya ve çevreye zarar vermeden, ağaçların korunarak naklini gerçekleştirdiklerini ifade eden Kastamonu Entegre Fabrikalar Direktörü Enüs Koç: “Her geçen gün yeni yatırımlarla büyüyen fabrika alanımızda yapılan çalışmalar sonucunda zaman zaman ağaçların bulundukları yerden kaldırılması gerekiyor. Bu ağaçların ziyan olmaması için kökleriyle birlikte naklini yapıyoruz. Doğaya ve çevreye zarar vermeden ağaç sökme-dikme makinesi ile çalışma sahasında bulunan 25 ağacımızı koruyarak bulunduğu yerden bir nevi göç ettirdik. Oksijen kaynağı olan ağaçların korunmasına büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar çalışmalarımızı, çevreye zarar vermeden yapmanın gayreti içerisinde olduk. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, çevreye duyarlı bir sanayi tesisi anlayışıyla hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Güven TuzcuGüven Tuzcu

Güven Tuzcu

YORUMLAR