Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
29 KASIM Salı 20:29

KÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin TÜBİTAK proje başarısı

Eğitim
Giriş Tarihi : 23-11-2022 11:06
KÜ Mühendislik ve  Mimarlık Fakültesi’nin  TÜBİTAK proje başarısı

            TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/1. dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

            Kastamonu Üniversitesi Ar-Ge, proje kültürü ve farkındalığını geliştirmeye yönelik çalışmaları neticesinde üretmiş olduğu yenilikçi, çığır açan 170 projesiyle Üniversiteler sıralamasında 4’üncü oldu.

            Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi açıklanan sonuçlara göre kabul edilen 35 Adet 2209/A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi ve 6 Adet 2209/B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projesi ile tüm Türkiye Mühendislik Fakülteleri arasında 1. oldu.

            Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bir önceki döneme göre TÜBİTAK tarafından kabul edilen proje sayısını %60 arttırdı ve bir yıl içinde kabul edilen toplam 65 proje ile yeni bir rekora imza attı.

            Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Şener, proje hazırlama ve proje tabanlı çalışma kültürünün fakültenin tüm bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler arasında yaygınlaştığını, bunun meyvelerinin ise giderek artan proje başvuru sayısıyla alındığını ifade etti.

Güven TuzcuGüven Tuzcu

Güven Tuzcu

YORUMLAR