Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
01 NİSAN Cumartesi 22:50

Nazım Afacan’a son görev

Genel
Giriş Tarihi : 12-01-2023 10:43
Nazım Afacan’a  son görev

Kastamonu Belediyesi eski İtfaiye Müdürü Nazım Afacan için dün gözyaşları arasında toprağa verildi. Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören ve 67 yaşında hayatını kaybeden Nazım Afacan, öğretmenlik mesleği sonrası 1999 yılında Kastamonu Belediyesi’nde itfaiye Müdürü olarak göreve başlamış ve 2010 yılında emekli olmuştu. Nazım Afacan için dün İtfaiye Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt ve Resul Köprülü de katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, “Benim Nazım kardeşimle 77 yılından bu tarafa, 40 yıldan fazla dostluğumuz vardı.Allah nur içinde yatsın mekanı cennet olsun inşallah. Aynı yolda aynı bayrak adına, aynı vatan adına mücadele ettiğimiz, beraber öğretmenliğe ilk adım attığımız kardeşlerimizden biriydi. Onun tek bir amacı vardı. Devletine, milletine halkına, insanlara hizmet etmekti. Allah mekanını cennet etsin” dedi.

İtfaiye Müdürlüğü’ndeki tören sonrası cenazesi omuzlarda Olukbaşı camiine getirilen Nazım Afacan için öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. 2 çocuk babası Afacan’ın cenazesi daha sonra Merkez Nalcıkuyucağı köyünde toprağa  verildi.

Güven TuzcuGüven Tuzcu

Güven Tuzcu

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR