Nasrullah Gazetesi - Kastamonu HaberleriNasrullah Gazetesi
HV
01 NİSAN Cumartesi 22:17

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş

GMG Kastamonuspor, hazırlıklarını İsmail Dikmenli Tesisleri’nde gerçekleştirdiği antrenmanlarla sürdürüyor.

Teknik Direktör Levent Eriş’in koordinesinde gerçekleştirilen antrenmanlarda futbolcuların hırslı görüntüsü teknik heyetin yüzünü güldürdü.

Antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Levent Eriş, çalışmaların kolay geçmediğini söyledi.

“BİZ ÜLKE OLARAK ÇOK ACILARIN ÜSTESİNDEN GELDİK”

‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin acısını hala yaşadıklarını söyleyen Eriş, “Çok acılar içerisinde başladığımız bir süreç yaşadık. Hala daha bu acıları yaşıyoruz. Ülkemizin gerçeğini bilerek son derece usturuplu, acılarımızı kalbimize gömerek çalışmalarımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Bir sürü kardeşimizin, bir sürü arkadaşımızın, futbolcu kardeşlerimin arkadaşları buradaki arkadaşlarımızın acılarını paylaşıyoruz. Çalışmalarımızın kolay geçtiğini söyleyemem. Zor bir süreçten geçtiğimiz bir gerçek. Ölenlere Allah’tan rahmet, kalanlara sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Çok üzgünüz. Biz ülke olarak çok acıların üstesinden geldik. Yine bu ülke içimiz kanaya kanaya bu acıların yine üstesinden gelecektir” dedi.

“MENTAL OLARAK BİR ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Kastamonuspor’da bir şeyleri değiştirmek istediklerini vurgulayan Teknik Direktör Levent Eriş şunları söyledi:

“Kastamonuspor’da bir şeyleri değiştirmeye çalışıyoruz. Oyun anlamında henüz yolun başındayız. Mental olarak bir şeyleri değiştirmeye çalışıyoruz. Hedeflerimizin olduğunu ve önümüzdeki sezonun şampiyon kadrosunun temellerini attığımızı göstermemiz gerekiyor.”

“BEN GERİYE DÖNÜP BAKACAK ADAM DEĞİLİM”

“Sezon başından bu tarafa mücadele verilmiş. Bazen istediklerimiz gerçekleşmemiş. Ama ben geriye dönüp bakacak adam değilim. Bugünden itibaren GMG Kastamonuspor adına yapılabilecek ve önümüzdeki sene için bu şehrin hayallerime ortak olabilecek bir takım yaratma planı ve projesi içerisindeyiz. Bu sene bulunduğumuz konum bizi tabi rahatsız ediyor. Bu oyuncu grubunun gerçeğinin çok dışında. Ama bu gerçeği bilerek ben oyuncularımızın aslının bu olmadığını düşünüyorum. Önce mentaliteyi değiştirmeliyiz.”

“BU BİRLİKTELİKTEN ÖNÜMÜZDEKİ SENEYE

İNŞALLAH ÇOK GÜZEL BİR KARMA ÇIKARACAĞIZ”

“Burada kariyer planlaması yapan çocuklarımız yok. Sadece büyük sevgi ile yaşamaya çalışan tecrübeli kardeşlerimiz var. Buradaki heyecanlarını, coşkularını ve rol modellerini takımda ki kardeşlerine aşılamak zorundalar. Bu birliktelikten önümüzdeki seneye inşallah çok güzel bir karma çıkaracağız. İlk önceliğimiz bu bulunduğumuz yerden yukarılara taşımak ve seneye oluşacak takımımıza ve camiamıza heyecan vermek.”  

“İNSANLARIN ÖZLEMLERİNE BİR NOKTA KOYMAK LAZIM”

“Bizim ülke olarak tek muylu olabileceğimiz şey bu spor. Yani zaten biz acıların ülkesiyiz. Bu acıları ancak futbolla geçiştirebiliriz. Bizim insanlarımız çok özlem ve hasretle bu takımın yukarılara çıkmak istiyor. Bu insanların özlemlerine bir nokta koymak lazım. Yıllardır verilen emekler var. Bu sene artık yeni bir yapılanma var. Bu yapılan içinde başta başkanımız Cengiz Aygün olmak üzere herkesin çok fazla bir özverisi var. Ben bu özveriye saygı duyuyorum ve futbol adına çok güzel günlerin bizi beklediğini hayal ediyorum.”

Video Haber
Giriş Tarihi : 23-02-2023 12:00
YORUMLAR